Foto Eef En Aleksandra Schunck Taalhuis

Eef en Aleksandra: via een-op-een begeleiding de Nederlandse taal leren

Aleksandra woont sinds 2022 in Nederland en Eef helpt haar met de Nederlandse taal. Ze ontmoeten elkaar wekelijks in het Glaspaleis in Heerlen 

 
 

Cursist Aleksandra:

“Ik kwam in 2022 naar Nederland. Daarvoor woonde ik in verschillende landen en oorspronkelijk kom ik uit Servië. Ik heb twee kinderen, ze zijn viertalig opgegroeid. Ik heb biologie gestudeerd en veel interesse in dieren, natuur en verschillende culturen.  

Ik nam deel aan het SCHUNCK Taalcafé. Hierbij kunnen mensen, die hun Nederlandse taal willen verbeteren, elkaar ontmoeten. Je leert er van alles: grammatica, spreken, cultuur, hoe Nederland als land is georganiseerd of waar je terecht kunt als je hulp nodig hebt. De vrijwilligers helpen je hierbij.

 

Nu ben ik vooral gericht op het oefenen in het spreken van de Nederlandse taal. En dat doen we in de een-op-een-lessen. Michelle [red: medewerker SCHUNCK] heeft mij in contact gebracht met Eef. Ik denk niet dat ik zelf iemand gevonden zou hebben met wie ik zo een goede match heb. Dat heeft zij goed gedaan. We spreken wekelijks af in SCHUNCK op een moment dat voor ons beiden past.  

Vrijwilliger Eef 

Het contact met Aleks is heel prettig. We spreken over van alles wat ons bezighoudt. Zij wil graag haar diploma NT2 behalen, om haar kansen op passend werk in Nederland te vergroten. Soms bekijken we staatsexamens NT2-spreken op de iPad via YouTube. De antwoorden van Aleksandra nemen we op, via de dictafoon op de iPhone en deze beluisteren we dan samen. Ik doe dit vrijwilligerswerk nu twee jaar en het bevalt prima. Het zijn zeer gemotiveerde mensen met interessante levenservaringen. Het plannen van onze bijeenkomsten gebeurt in goed overleg en biedt voldoende ruimte voor de andere hobbys, afspraken of bezigheden. En de levendige locatie in het Glaspaleis is een fijne plek om samen te komen, met veel waardering voor de vaste krachten en vrijwilligers, die voor de coördinatie, de nodige verbindingen en faciliteiten zorgen.”  

Vrijwilliger, wat voor jou?

Heb je hart voor de bibliotheek en lijkt het je leuk om in het bibliotheekwezen aan de slag te gaan? Laat het ons weten! Wij zijn namelijk altijd op zoek naar enthousiaste medewerkers die ons team willen versterken in diverse vrijwilligersfuncties binnen de bibliotheek.

Meer weten over of onderdeel worden van deze poule fantastische mensen!?
Bekijk onze vrijwilligersfuncties > 
Lees andere verhalen van onze vrijwilligersblog > 
Email ons voor meer informatie >