Roze festivalposter van Frictions met de titel Hoofdstuk 2: Weer samen en het thema Maren Bel. De poster vermeldt 26 februari van 19:00 tot 22:00 uur bij SCHUNCK Glaspaleis in Heerlen, met logos van partners en speelse hartjesillustraties.

Frictions Festival #12 Maarten Bel Bingo

26 Feb 2026

Beeldend kunstenaar Maarten Bel nodigt je uit voor Frictions #12, een avond vol campingsfeer en herinneringen van de Buurtcamping.

Waar

SCHUNCK Glaspaleis

Prijs

€ 0,-

Beeldend kunstenaar Maarten Bel heeft de Buurtcamping in Heerlen-Noord uitgenodigd voor Frictions #12 met kampeerthema! Afgelopen zomer kampeerde Maarten op de Buurtcamping in Vrieheide. Tijdens deze avond worden er al bingoënd herinneringen opgehaald.

Kampeerders maken kennis met SCHUNCK en SCHUNCK maakt kennis met de kampeerders. Ook blikken we vooruit op de volgende editie van de Buurtcamping. Dit klinkt misschien als een avond voor genodigden, maar iedereen is welkom. Ook als je afgelopen zomer niet hebt gekampeerd. Het is juist een mooi moment om de campingsfeer te proeven.

Win geweldige prijzen en beleef het kampeerplezier

Er zijn fantastische prijzen te winnen: een tentopzetcoupon, een shortcut in de rij voor de BBQ en de Gouden Tentharing. Deze avond staat volledig in het teken van kampeerplezier. Tijdens en na de avond krijg je gegarandeerd zin om alvast in te pakken voor Heëlesj Campeere in de zomer van 2026. Vergeet je wc-rol niet mee te nemen. 

Vervolg op Hoofdstuk 1 

Hoofdstuk 2 in de titel van Frictions #12 verwijst naar de presentatie van Maarten, Hoofdstuk 1, die nu in de vitrine te zien is. Deze vertrekt vanuit een kampeeravontuur op de Buurtcamping in Heerlen-Noord afgelopen augustus. Foto’s en herinneringen keren terug als grote ansichtkaarten: de Buurtcamping schrijft het Glaspaleis over hoe gezellig het was, met alvast een uitnodiging voor volgend jaar. 

Maarten Bel (1987, Dordrecht) maakt kunst van het alledaagse, vaak met een flinke dosis humor. Hij nodigt mensen uit om actief mee te doen, waardoor kunst niet iets is dat je alleen bekijkt, maar ook beleeft. Misschien ken je hem van het VPRO-programma De Cadeaufabriek

Kunstenaar Maarten Bel presenteert een vrolijke bingo‑sessie onder een tent tijdens Frictions Festival #12; hij draagt een hoofdband met biljartballen, spreekt in een microfoon en houdt een gekleurde bingobal omhoog, terwijl achter hem een groot scherm een foto van kinderen toont en een assistent naast een rode bingomolen zit aan een tafel met bloemenpatroon.

Maarten Bel tijdens bingo

Drie mannen poseren in een speelse kampeeropstelling tijdens Frictions Festival #12, binnen een moderne ruimte; twee liggen lachend in een grijze tent met een drankje, terwijl de derde op een oranje‑witte klapstoel zit met een hoed en een paarse T‑shirt, omringd door kampeerspullen zoals een rode krat, een witte teil en speelgoed op een stukje kunstgras.
Deelnemers van verschillende leeftijden zitten aan lange tafels in een lichte ruimte met witte zuilen en hoge plafonds, verdiept in een gezamenlijke knutsel‑ of kunstactiviteit tijdens Frictions Festival #12; de tafels zijn bedekt met fleurige doeken, en op de achtergrond hangen roze vlaggetjes en posters terwijl mensen geconcentreerd werken en praten.

Over Frictions Festival

Tijdens Frictions Festival nodigt SCHUNCK makers en netwerken uit Heerlen en daarbuiten uit om ‘hun ding te doen’. Als community curatoren laten zij zich inspireren door de lopende tentoonstellingen en geven daar een eigen draai aan in een door hen georganiseerde festivalavond in het Glaspaleis – elke keer weer anders. Wat altijd hetzelfde is; iedereen is welkom en SCHUNCK museum is de hele avond open.