Tentoonstelling over punk, dans en kunst. Gastcurator en choreograaf Karin Post brengt een eigentijdse collage van beweging, beeld en geluid. 

Punk+Dans+Kunst: Angry movements

Punk, dans en kunst. Ruim dertig jaar na de provocerende cultklassieker Hail the New Puritan van videokunstenaar Charles Atlas en sterdanser/choreograaf Michael Clark staat deze dynamische driehoek weer in de schijnwerper.

Een televisiescherm waarop mensen op een bed liggen, hangt aan een bouwhek. Op de achtergrond staat een bezoeker die iets van de muur pakt. Verder zijn er nog twee paspoppen en pallets met tientallen flessen met tekeningen erop.

Deze docufantasy is een fictief portret van een dag uit het leven van de Schotse danser Michael Clark, in het decadente post-punk Londen van de jaren ‘80. Hierin klinkt een NEE tegen de gevestigde orde, tegen het in de pas mee moeten lopen.

Een paspop met een geel topje, glittervest en een pruik. Op de achtergrond staat een tweede paspop met een oranje pruik naast een videoprojectie waarop het hoofd van een vrouw te zien is.

In de tentoonstelling zien we de subversieve creativiteit en fysieke ironische taal uit Hail terug in werk van tijdgenoten van Clark en Atlas. En bij hedendaagse kunstenaars uit de beeldende kunst en dans, muziek en popcultuur met hun uitingen van verzet. Sommige boze bewegingen zijn van alle tijden.

Televisiescherm hangt aan een bouwhek, waarop een man in een witte trui te zien is, met zijn armen en benen in de trui getrokken. Aan het hek hangt een stuk doek met verschillende tekeningen van mensen, paarden en andere figuren. Links aan het hek hangt een jasje met patches.

Gastcurator en choreograaf Karin Post stelt exclusief voor SCHUNCK én schrit_tmacher festival een eigentijdse collage van beweging, beeld en geluid samen, die de invloed van de punk-subcultuur en haar ‘angry movements’ traceert in de dans en beeldende kunst.

Zaaltekst van de tentoonstelling 'Punk Dans Kunst'. Met links een afbeelding van een man op hakken die een been en zijn armen in de lucht gooit.

MET WERK VAN (O.A.):

Charles Atlas / Karole Armitage / Roger Ballen / Fernando Belfiore / Marc Bijl / Rob Birza & Berend Strik / Andrea Božić & Julia Willms / Jaap Drupsteen / Gilbert & George / michel Gondry / Florentina Holzinger / Hugo Kaagman / Gerald van der Kaap / Bastienne Kramer / Noah Latif Lamp / Joep van Lieshout / Rik Meijers / Clunie Reid / Lydia Schouten / Ton Simons / Sorbus / Lucy Suggate / Marjan Teeuwen / Moniek Toebosch / Igor Vrebac / Friso Witteveen / Sara Zamboni / ZOOTENGENANT

Een zittende paspop met kleding, een schoen hangend aan een veter aan de hand en een koptelefoon op. Op de achtergrond een videoprojectie waarin twee mensen dans- of gymoefeningen doen op een rode vloer.

Mede mogelijk gemaakt door:

Deze tentoonstelling en performance zijn tot stand gekomen in samenwerking met en als onderdeel van schrit_tmacher festival. Mede mogelijk gemaakt door het Fonds Podiumkunsten, Provincie Limburg en Gemeente Heerlen.

Logo's met tekst: "De tentoonstelling werd mede mogelijk gemaakt door: logo Gemeente Heerlen, logo Schrit_tmacher just dance!, Provincie Limburg gesubsidieerd door de Provincie Limburg, en Fonds Podiumkunsten performing arts fund NL".
Bezoekers lopen het Glaspaleis in vanaf buiten. Voor de ingang staat een foodtruck gedecoreerd met graffiti. Boven de ingang is het rode SCHUNCK-logo te zien.