Passaasj Parkstad geopend: 100 kunstenaars over de betekenis van thuis

Op zondag 19 april 2026 is in SCHUNCK Glaspaleis de tentoonstelling Passaasj Parkstad officieel geopend. Honderd kunstenaars uit de regio tonen werk rond de centrale vraag: wat is thuis voor jou? De tentoonstelling is te zien tot en met 17 mei 2026.  

De opening op zondag 19 april trok een grote groep bezoekers en deelnemende kunstenaars, die voor het eerst hun eigen werk in het Glaspaleis zagen hangen.

Selectie van 100 werken uit meer dan 475 aanmeldingen

Met Passaasj Parkstad opent SCHUNCK Museum haar deuren voor de creatieve kracht uit de regio. Iedereen die zich kunstenaar of ontwerper voelt, kon zich via een open call inschrijven met een kunstwerk. Een onafhankelijke selectiecommissie koos vervolgens uit meer dan 475 inzendingen de definitieve 100 werken die te zien zijn in deze tentoonstelling.

Wat is thuis voor jou?

De tentoonstelling brengt persoonlijke verhalen samen van makers uit de regio: jong en oud, autodidact en gevestigd kunstenaar, geboren Heerlenaren en mensen met wortels elders in de wereld. Hun werken laten uiteenlopende antwoorden zien op een universele vraag: wat is thuis voor jou? Geborgenheid en heimwee, verlangen en verlies, de stilte van een vertrouwde plek en de onrust van wie nog geen thuis heeft gevonden, het komt allemaal aan bod in Passaasj Parkstad.

"SCHUNCK Museum is altijd een thuis geweest voor kunst en kunstenaars uit de regio. Tijdens ons 40-jarig jubileum willen we dat gevoel van verbondenheid vieren door de deuren letterlijk open te zetten voor makers uit Heerlen, Parkstad en heel Limburg. Dit is hún podium, midden in het Glaspaleis."
Fabian de Kloe, Artistiek Leider SCHUNCK Museum