#4 Frictions Festival SCHUNCK Museum

Frictions editie #4 – Kool Cult

Hiphopplatform Kool Cult en SCHUNCK sloegen de handen ineen op donderdag 7 maart 2024 voor de vierde editie van Frictions Festival, met getalenteerde artiesten, dansers en creatieve collectieven uit Heerlen en daarbuiten. 

De setting was speciaal; namelijk midden in de tentoonstelling ‘Levenslang: 10 jaar David Bade in Heerlen’, in het museum in de kelder van het Glaspaleis.

Programma frictions festival 4

Wat stond er op het programma? Nou, battles van Breaking Games (samenwerking tussen HFC, Rawthentic en Stardust) met de beste breakdancers uit Limburg én daarbuiten. Daarnaast kon iedereen hun eigen meegebrachte kledingstuk laten bedrukken met een unieke print van modemerk Tears, bekend door o.a. artiesten als Ray Fuego en Joost Klein. Dé kans om een exclusief kledingstuk te scoren dat alleen op deze avond beschikbaar was.

Tears

Tears

Ook was er muziek en een skate residency van collectief Loose Ankles. Speciaal voor deze gelegenheid bouwden de Heerlense skaters een gloednieuwe miniramp, waarop ze de hele avond hun kunsten lieten zien. De jongerengroep van SCHUNCK, Driver’s Seat, nam de bezoekers  naar het museum voor een korte tour.

Over Kool Cult 

Tijdens de vierde editie van Frictions Festival nam Kool Cult een centrale rol in. Kool Cult ondersteunt sport en cultuur met een hiphop state of mind in Heerlen en verbindt mensen met elkaar.

Leden van Driver's Seat geven een rondleiding aan bezoekers in het museum. Twee leden staan met de rug naar de camera, op hun trui staat het Driver's Seat-logo. Ze bevinden zich bij een kleurrijk werk van David Bade.
In de hal van SCHUNCK staat een man op de voorgrond, een beetje gebukt door zijn knieën, voor een groep kinderen die hem nadoen.
Jonge man vliegt in de lucht met skateboard, omdat ie net over een schans ging, voor de vitrine van SCHUNCK, waar kartonnen kunst te zien is.
Ontwerper Naud Verboeket Maakt samen met een jonge vrouw een zeefdruk in de hal van SCHUNCK. Op de achtergrond zijn bezoekers te zien.
Een jongetje poseert met een lijst in zijn handen, waarin een poster zit. Rechts van hem staat een jonge man die in de lucht wijst, met een dj op de achtergrond.