Programmeren En Innoveren Voor De Brugklas

Programmeren en innoveren voor de brugklas

De programmalijn Programmeren en innoveren gaat over robots en de manier waarop zij communiceren. Hoe programmeer je een robot en hoe gaan de leerlingen hiermee zelf aan de slag? 

Media zijn overal, en digitale technologie is ook op veel scholen al niet meer weg te denken. Daarom hebben wij drie programmalijnen ontwikkeld waarin we de positieve aspecten die media bieden, stimuleren. Deze drie programma's rondom mediawijsheid gaan veel verder dan het aanleren van computervaardigheden of het goed leren zoeken op internet. We gaan ook aan de slag met het bewust, actief, kritisch én creatief gebruik maken van verschillende media. Dit ontdekken de leerlingen in de drie programmalijnen Identiteit, Kritisch kijken en Programmeren en innoveren.

De lessen, die beschikbaar zijn voor de onderbouw, zijn opgebouwd volgens het didactisch model ‘Verhalend Ontwerpen’. Je kunt als leerkracht zelf in de klas aan de slag gaan met deze lessen, waarbij SCHUNCK ondersteuning biedt door het aanleveren van middelen, de inzet van vakexperts of door het bezoeken van een SCHUNCK Bibliotheek of het SCHUNCK Museum. 

Programmeren en innoveren de brugklas

In de buurt van de school woont een uitvinder en hij heeft een geweldig idee. Hij heeft onlangs een aantal robots uitgevonden en hij wil dat de leerlingen deze als allereerste uittesten. Maar, hij stuurt per ongeluk de verkeerde robots! Deze zijn eigenlijk bedoeld om een spelletje mee te spelen. Nu de leerlingen deze robots toch hebben, kunnen ze misschien samen nieuwe spellen bedenken voor de robots?

Hoofddoel

De leerlingen leren over robots. Welke taal spreekt een robot en hoe weet een robot wat hij moet doen? Hoe programmeer je een robot? Ook maken de leerlingen kennis met de uitvinder en maker van de robot, de programmeur. 

Praktische informatie brugklas

  • Vermogens : creërend, reflecterend en onderzoekend vermogen
  • Duur : er zijn vijf lessen waarvan één gastles games maken op school
  • Locatie: school
  • Kosten: € 150,-

Reserveer

Reserveer deze activiteit direct voor jouw klas:

Meer informatie

Voor meer informatie over deze activiteit kun je contact opnemen met team Educatie via  educatie@schunck.nl.