Art Based Learning Voor Je Team

Art Based Learning voor je team

Verdiep je met jouw schoolteam in de methode ‘Art Based Learning’ en leer stapsgewijs hoe je creatief denken kunt stimuleren. 

De methodiek is een manier om jouw leerlingen niet alleen te leren over kunst, maar ook écht te laten leren van kunst. Het is een educatieve benadering van ‘creative learning’, ontwikkeld door dr. Jeroen Lutters van het ArtEZ lectoraat Kunst- en cultuureducatie. De benadering heeft als uiteindelijke doel om een creatief meesterschap te ontwikkelen en te stimuleren. Het ontwikkelen van dit creatief meesterschap is van belang in onze samenleving, die ook steeds meer belang hecht aan creativiteit.

Bij Art Based Learning gaat het niet om wat de kunstenaar bedoeld heeft, maar om de gedachten van de toeschouwer. Door middel van deze methode laat je jezelf en anderen kiezen door een kunstwerk en wordt er beroep gedaan op de eigen verbeeldingskracht.

Deskundigheidsbevordering van het team

Wil jij jouw leerlingen of je team op een unieke en persoonlijke manier kunst laten ervaren? En ben je zelf op zoek naar creatieve verdieping en verbreding? Kom dan langs voor een teambijeenkomst en ervaar wat 'Art Based Learning' voor jou en jouw leerlingen kan betekenen. Je krijgt tools mee die je kunt toepassen in de klas.

Praktische gegevens

  • Doelgroep: docenten van het primair- en voortgezet onderwijs
  • Aantal deelnemers: één teambijeenkomst met max. 10 personen
  • Duur: 2 uur
  • Locatie: SCHUNCK Museum
  • Kosten: €75,- per team

Meer informatie

Voor meer informatie over deze bijeenkomst kun je contact opnemen met team Educatie, via educatie@schunck.nl.